REZERWACJA STANOWISKA
733 32 32 32

Profesjonalny serwis samochodowy w Częstochowie

Klimatyzacja – Serwis

klimatyzacja

SERWIS KLIMATYZACJI SAMOCHODOWEJ

Oferujemy profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej w Częstochowie. Zajmujemy się przeglądami, na które składają się między innymi: odgrzybianie klimatyzacji i wnętrza, wymiana filtra klimatyzacji, kontrola temperatury chłodzenia, serwis sprężarki i kompresora. Ponadto sprawdzamy szczelność i wytwarzamy próżnię, czyścimy cały układ i napełniamy go gazem R-134a.
To podstawowa czynność serwisowa. Warto pamiętać, że nawet jeśli układ klimatyzacji samochodowej jest szczelny, traci on rocznie nawet 15% tego czynnika. Jednocześnie absorbuje wilgoć z powietrza. Materiał, z którego zostały stworzone przewody połączeniowe, zawory i złącza nie zapewnia pełnej szczelności. Osuszacz może zatrzymać część wilgoci, ale jego możliwości są ograniczone i z czasem się pogarszają. Czynnik krążący w układzie klimatyzacji jest również nośnikiem specjalnego oleju. Wydajność jego smarowania i uszczelniania układu przez olej, z czasem maleje. Jakie są tego następstwa? Przyspieszone zużycie i możliwe uszkodzenia mechaniczne części. Napełnianie klimatyzacji składa się z wielu elementów serwisowo-diagnostycznych, które są konieczne do tego, by cały układ działał sprawnie. W zakres głównych czynności wchodzą: sprawdzenie szczelności instalacji oraz jej stanu, następnie poziomu czynnika chłodniczego, czyszczenie układu i wymiana czynnika. Potem należy skontrolować i ewentualnie uzupełnić olej w układzie oraz sprawdzić wydajność chłodniczego układu.

Aby zapewnić bezpieczeństwo, sprawność klimatyzacji oraz właściwy jej komfort użytkowania, należy także przeprowadzić odgrzybianie układu, razem z wymianą filtra przeciwpyłkowego. Jak często robić przegląd klimatyzacji? Zaleca się go co 15 000 kilometrów albo przynajmniej raz w roku. Jednak niezależnie od tego, jeśli układ nawiewowy nie daje rady z zaparowanymi szybami, spada wydajność chłodzenia albo czuć nieprzyjemny zapach — polecamy nasz serwis klimatyzacji samochodowej z Częstochowy.

ODGRZYBIANIE

Jeśli chodzi o odgrzybianie i dezynfekcję, korzystamy z trzech metod. Robimy to za pomocą chemii, ultradźwięków oraz ozonu. Naszserwis samochodowy z Częstochowy posiada ozonatory przemysłowe i chemię najwyższej jakości. Kiedy układ klimatyzacji pracuje, wilgoć zbiera się na parowniku. Wspólnie z kurzem i brudem tworzy doskonałe warunki do rozwoju dla różnych mikroorganizmów, dla bakterii i grzybów. Jeśli nawiew jest włączony, razem ze strumieniem powietrza wlatują one do środka samochodu. Jakie są tego efekty? Typowe alergiczne reakcje — kichanie, łzawienie oczu, kaszel. Możliwe są również ból głowy, duszność, zmęczenie, a w wyjątkowych przypadkach, nawet groźne choroby.

Zanieczyszczone powietrze ma wtedy nieprzyjemny, specyficzny zapach „pleśni”. W związku z tym producenci polecają czyszczenie i dezynfekcję klimatyzatorów raz do roku lub co 15 000 kilometrów. Bardzo skutecznym i wyjątkowo bezpiecznym sposobem jest stosowanie ozonu. Zalecamy ten rodzaj odgrzybiania głównie osobom ze skłonnościami do alergii oraz podrażnień górnych dróg oddechowych. Nie trzeba stosować żadnych preparatów chemicznych, ozon znika samoistnie w ciągu kilku godzin od przeprowadzenia zabiegu.

SZCZELNOŚĆ

Z azotu pod wysokim ciśnieniem oraz z urządzeń Bosch, Magneti Marelli i Brain Bee korzystamy przy sprawdzaniu szczelności układu.

NAPRAWA KLIMATYZACJI

Podczas naprawy klimatyzacji w Częstochowie mamy dostęp do części oryginalnych i zamiennych. Wymieniamy chłodnice i kompresory, zakuwamy gumowe węże oraz spawamy aluminiowe.

KLIMATYZACJA – OZONOWANIE

Nasza klimatyzacja serwis Częstochowa używa profesjonalnego sprzętu — maksymalna wydajność generatorów ozonu to 7000 mg/h. Używając tanich, chińskich generatorów można jedynie chwilowo odświeżyć wnętrze auta. Ozon jest stosowany w przemyśle już od lat. Można nim skutecznie oczyścić powietrze, wodę albo sterylizować żywność. To nietrwały gaz, który ma silne działanie utleniające, zdecydowanie silniejsze niż chlor. Nie wytwarza produktów ubocznych, które są niebezpieczne dla zdrowia. Po wszystkim musimy pamiętać jedynie o przewietrzeniu samochodu. Dzięki ozonowi można utlenić i zneutralizować dużo szkodliwych substancji — zabija bakterie oraz wirusy będące przyczyną chorób, usuwa pleśnie, roztocza, grzyby i inne drobnoustroje. Pozbywa się nieprzyjemnych zapachów: dymu papierosowego, pleśni, zapachu stęchlizny, zwierząt domowych itd. Jego kolejnym plusem jest możliwość dotarcia do nawet najbardziej niedostępnych miejsc, takich jak kanały wentylacyjne i parownik. Przenika do siedzeń, tapicerki, dywaników, usuwając wszystkie niepożądane drobnoustroje i alergeny.

Dezynfekcja ozonem nie musi przynosić pożądanego efektu. To wszystko przez parownik. Jeśli długo nie odwiedzało się serwisu klimatyzacji, może być on na tyle zabrudzony, że normalne odgrzybianie nie przyniesie trwałych efektów. Grzyby, pyłki roślin, pleśnie oraz bakterie przyklejają się do jego powierzchni. Po jakimś czasie wręcz „zarasta” i tworzy żywe siedlisko toksycznych mikroustrojów. Jeśli tak jest, należy go dokładnie wyczyścić albo wymienić parownik. Producenci klimatyzacji polecają czyszczenie parownika minimum raz na 2 lata. Wszystko zależy od tego, w jakich warunkach i jak często używamy klimatyzacji. Systematycznie decydując się na skorzystanie z dezynfekcji układu metodą ozonową, możesz skutecznie chronić parownik.

NASZE URZĄDZENIA

Nasz warsztat samochodowy z Częstochowy ma nowoczesne, automatyczne stację do obsługi klimatyzacji. To urządzenia znanych producentów BOSCH,MAGNETI MARELLI,BRAIN BEE, Dzięki nim można wyjątkowo dokładnie obsłużyć układy klimatyzacji z czynnikiem R134a.

 

Sprawna klimatyzacja poprawia twoje samopoczucie.


Cennik